День: Микуличин – Каньйон – Нафтові родовища – Микуличин

Сніданок. Сівши на велосипеди, ми досить швидко потрапляємо в казкове місце каменю й води — це каньйон річки Прутець-Чемегівський.(вiдео) Тут варто затриматися, походити серед великих брил та скель, порослих мохом різноманітних кольорів. Якщо дозволить погода, можна буде покупатись. Далі рухаємося дорогою вздовж каньйону до місця, де наповнюють нафтою вантажівки-цистерни, після чого транспортують чорне золото на Надвірнянський нафтопереробний завод. Дорогою побачимо історичну оселю часів українського визвольного руху, де проживав легендарний сотник УСС Григорій Голинський, який боровся та загинув за нашу свободу. Доїхавши до крайньої хати села без електроенергії та інших благ цивілізації, повертаємося до нашого комфортного місця проживання.

Цікавинки дня:

Каньйон на р. Прутець-Чемегівський: уздовж річки Прутець утворився кам’яний каньйон, який простягається на багато кілометрів і вражає своєю красою. Рухаючись уздовж каньйону, побачимо різноманітну його природу, надзвичайно багату рослинність, яка там немов вросла в його кам’яні стіни. Вздовж каньйону є залишки старої вузькоколійної залізниці, якою колись транспортували ліс.
Залишки австрійської греблі: кляуза (нім. klause — «ущелина») — гідротехнічна споруда, призначена для сплаву лісу маловодними гірськими річками Карпат. (вiдео)

Рельєф гірський, ґрунт / камінь / асфальт 40%. Протяжність 35 км.

Share This Article

You may also like...

Recent Posts