День: Микуличин – Водоспад Гук – Татарів – Ворохта – Микуличин

Ранок. Прибуття потягом до Івано-Франківська, переїзд до Микуличина. Поселяємося в садибах, сніданок, збори. Після ознайомлення з технікою безпеки вирушаємо на велосипедах до водоспаду Гук «Президентським» маршрутом. Наступна частина маршруту — Ворохта з довгими кам’яними мостами — віадуками. Споруджені вони за Австрійської імперії, у 1894 році. У Ворохті любителів гострих відчуттів чекає повітряний екстрим зіп-лайн (вiдео), який дозволяє здійснити політ над землею довжиною 700 метрів. Після чого повертаємося з найкращими враженнями в Микуличин.
Наприкінці туру завітаємо до пана Юрія на дегустацію меду, вин, лікерів та настоянок на карпатських травах та корінцях.

Цікавинки дня:
Водоспад Гук: у Карпатах місцеві жителі називають водоспади гуками, тому що гучні та чути їх здалеку. Розташований в кількох кілометрах від Микуличина, знаходиться в надзвичайно гарній місцині. На вузькій дорозі вздовж потічка буде робота для ваших фотоапаратів. Річечка, яка спадає з 15-метрової висоти з гучним шумом, називається Женець. Викривлені геологічні пласти скель додають водоспаду містичності.
Залізничний арочний міст (віадук): у Ворохті знаходиться і один з найстаріших і найдовших кам’яних арочних мостів Європи (130 м), довжина однієї з арок — 65 м. Цей знаменитий залізничний міст збудовано в 1894 році і прослужив він до 2000 року. Зберігся у Ворохті один з найдавніших храмів дерев’яної архітектури — церква XVII століття Різдва Пресвятої Богородиці. Вона була збудована у 1615 р., коли Ворохта була ще присілком с. Микуличин, і серед інших однотипних гуцульських храмів вирізняється найбільш досконалими пропорціями та гармонійними формами.

Рельєф гірський, асфальт 90% / ґрунт / камінь. Протяжність 45 км.

Share This Article

You may also like...

Recent Posts